המקצוענים שלנו מחכים לך

דיני עבודה פיטורין

האדם הממוצע מבלה את רוב זמנו בעבודה, כשהיא מהווה בשבילו מקור לסיפוק והגשמה עצמית. לא אחת, בעיקר בזמנים של מיתון כלכלי מתחבט העובד בשאלות כגון: מה יקרה אם אתפטר ממקום עבודתי? כיצד אוכל להתקיים בתקופה זו? מהו גובה הפיצויים לו אזכה? חקיקת המגן בתחום דיני עבודה פיטורין מבטיחה לעובד יציבות כלכלית, כדי שיוכל לחפש מקום עבודה חדש כשהוא אינו טרוד בדאגת הפרנסה. במידה ופוטרתם מעבודתכם, או שהנכם חושבים להתפטר, חשוב להכיר את זכויותיכם. עו"ד המתמחה בדיני עבודה פיטורין ייחשב את גובה פיצויי הפיטורין המגיעים לכם עפ"י חוק, תוך התחשבות בפרמטרים שונים, כגון: מתכונת העבודה, וותק, משכורת ותוספות שונות לשכר הבסיסי.

גובה פיצויי הפיטורין

בכל מקרה בו קיימת הזכות לפיצויי פיטורין, יחושב שיעור פיצויי הפיטורין עפ"י הסכם העבודה שהיה לעובד עם המעביד. ככלל, גובה הפיצוי מחושב לפי מספר שנות העבודה של העובד כפול המשכורת החודשית שלו. עובד שעזב את מקום עבודתו לאחר פחות משנה, לא זכאי לפיצויי פיטורין כלל. בנוסף, קיימים מקרים מיוחדים שבהם מחושבים פיצויי הפיטורין באופן שונה:

• עובד המקבל גם עמלות (בנוסף למשכורת חודשית)- גובה התשלום יחושב על פי שכר הבסיס בתוספת העמלה הממוצעת בשנה האחרונה.
• עובד בשכר שעתי- יקבל תשלום לפי מספר השעות הממוצע שעבד בשנה האחרונה כפול השכר לשעה.
• עובד ששכרו הופחת בשלב כלשהו – יקבל פיצויי פיטורין לפי חישוב ממוצע השכר לפני ההפחתה ולאחר ההפחתה.
• עובד שהרחיב את משרתו – עובד שעבר ממשרה חלקית למשרה מלאה יקבל פיצויי פיטורין לפי חישוב ממוצע משתי התקופות.

מועד תשלום פיצויי פיטורין

במידה והמעסיק לא שילם במועד את פיצויי הפיטורין, הוא יתחייב בתשלום פיצויי הלנת פיטורין. מועד תשלום פיצויי הפיטורין הוא יום סיום עבודתו של העובד, אלא אם קיים הסכם כלשהו שקובע אחרת.

• איחור של עד 15 יום, לא יחייב בתשלום פיצויי הלנת פיטורין
• איחור של מעל 15 יום בתשלום פיצויי הפיטורין, ייחשב כהלנת פיצויי פיטורין ויגרור תשלום בתוספת הצמדה למדד ולעיתים אף תוספת של 20% על

כל חודש איחור.

במידה ופוטרתם מעבודתם או שהתפטרתם באופן עצמאי, תוכלו להתייעץ עם עו"ד דיני עבודה פיטורין ולברר מהן זכויותיכם. יש עובדים שזכויותיהם הופרו, ומגיעים להם אלפי שקלים כפיצויים, וישנם מקרים בהם עקב אי ידיעת החוק, העובד לא קיבל את הסכום המינימאלי המגיע לו. הזכות לקבלת פיצויי פיטורין מעוגנת בחוק – ויש מי שעוזר לכם!