המקצוענים שלנו מחכים לך

מדוע ליווי עורך דין הוצאה לפועל חשוב כל כך?

קבלת מכתב דרישה לתשלום חוב בהוצאה לפועל הינו אחד הרגעים המלחיצים ביותר בחייו של עוסק עצמאי בפרט, ובחייו של כל אדם בכלל. רשות האכיפה הגבייה הינו גוף דורסני שמטרתו היא אחת; גביית חובם של זכאים מכורח פסק דין של בית משפט או בתמורה לשטרות חוב, כדוגמת שיקים פרטיים ומסחריים שהועברו מהחייבים לזכאים.

שיטות הגבייה של ההוצאה לפועל חקוקות היטב בזיכרון הקולקטיבי שלנו, כגוף שאיננו בוחל באמצעים כמו החרמת מכשירי חשמל וכלל ריהוט הבית, לטובת מכירתם לכל המרבה במחיר והעברת התמורה לכיסוי חובנו.

לכן אין להתעלם ממכתב הדרישה, ואל לו לאזרח בקטן לנסות להגיע להסכם פשרה בכוחות עצמו, שכן האטימות של עובדי ההוצאה לפועל, חוסר הרצון שלהם לשתף פעולה בכדי להקל על החייבים, והמחירים הנמוכים בהם נמכר הרכוש, הופך את משימת סגירת החוב באופן עצמאי לבלתי אפשרית.

בחרנו להביא בפניכם את החשיבות שבהסתייעות ובליווי צמוד של עורך דין הוצאה לפועל, המתמחה בכלל ההיבטים המשפטיים, ההגבלות החוקיות העומדות על הגובים, והזכויות העומדות לצידם של החייבים.

מתי נידרש לשירותי של עורך דין הוצאה לפועל?

יש לפנות לשירותיו של עוה"ד המתמחה בתחום זה, מיד עם קבלת מכתב דרישת תשלום חוב להוצאה לפועל בדואר רשום, שכן אפילו לשיחת הטלפון הראשונית מול נציגי השירות של ההוצאה יכולה להיות חשיבות מכרעת על המשך ההתנהלות לסגירת החוב, פריסת התשלום, הקפאה וביטול של צו עיכוב יציאה מהארץ, ובעצם בכל רגע בו אנו נדרשים להתמודד בצורה משפטית ועניינים עם מנופי הלחץ העומדים לרשותה של ההוצל"פ.

מהי ההגנה המשפטית אותה מעניק עורך דין הוצאה לפועל?

לכל שיחת טלפון, הגשת מסמכים, חתימה על הצהרות שונות ואפילו לשיחת מסדרון תמימה עם אחד מעובדי הרשות, יכולה להיות השפעה מכרעת על המשך ההתנהלות שלכם מול ההוצל"פ, משום שחשיפת פרטים שונים אודות הנכסים הנמצאים ברשותם או ניסיונות להסתיר רכוש באמצעות הגשת הצהרות כוזבות – יכולות להסתיים בקנסות כבדים מעבר לחובכם, ואפילו בעונש מאסר.

לכן קבלת הגנה משפטית מעו"ד המתמחה בעבודה מול ההוצאה לפועל הינו קריטית ומשמעותית עבורכם, משום שרק הידע המקצועי אודות המסגרת החוקתית בה פועלת רשות האכיפה והגבייה, פסקי דין עדכניים והיכרות עם הפרסונות העובדות במוסד זה, יכולות להוות את לשון המאזניים בין הסדרת החוב ושיקום החיים הפרטיים והעסקיים, לבין הירידה הבלתי רצויה מהנכסים.

דרכי פעולה של עורך דין הוצאה לפועל

ההגעה להוצאה לפועל מגיעה בד"כ בסיומו של תהליך ארוך בו מצטברים כנגדנו חובות רבים, ולכן עוה"ד יפעל לשם איחוד תיקים, קביעת הסדרי תשלומים נוחים שיאפשרו את תשלום החובות תוך כדי המשך פעילות עיסקית שתאפשר להניע מחדש את גלגלי העסק.

אחד הכלים המשמעותיים ביותר העומדים לרשות ההוצל"פ הוא מתן צווי עיכוב יציאה מהארץ, ולכן בכדי לנסות והקפיא את צו זה יש להציג בפני נציגי הרשות את הסדר החובות והנכונות שלנו לחזור לארץ ולפרוע את כלל החובות, אך פנייה זו יש לבצע אך ורק באמצעות עו"ד, שכן יש להגישם בצורה יסודית ומקיפה, בהתאם להנחיות הוצל"פ, שכן מסמכים חסרים או שאינם בפורמט הנדרש לא יטופלו על ידי עובדי הרשות כלל וכלל.

לסיכום, התנהלות נכונה מול ההוצאה לפועל תעניק לכם את האפשרות להמשיך ולנהל את עסקכם, תוך כדי פריסת החוב ומתן אוויר לנשימה בכדי לחזור חזרה לפעילות כלכלית תקינה. אך חשוב לציין שהתנהלות שכזאת יש לבצע אך ורק באמצעות עו"ד המתמחה בנושא, ולא באמצעות מתווכים וחברות שונות, החסרות את ההשכלה הנדרשת והניסיון המקצועי בעמידה מול נציגי ההוצל"פ בלשכות האכיפה ובבתי המשפט.

עורך דין הוצאה לפועל יעניק לכם את כלל הכלים המשפטיים המגובים בתצהירי אמת, שיאפשרו לכם לא רק לשלם את חובכם בצורה נוחה, אלא יכולים גם לחסוך מכם קנסות כבדים ואפילו מאסר, בעבור הצהרה שגויה שניתנה אפילו בתום לב באחד מעשרות המסמכים אותם יש להגיש ללשכת ההוצאה לפועל.