המקצוענים שלנו מחכים לך

נדל"ן בחיפה – מקור ההשקעה הבא?

כמו בלא מעט מקומות בישראל, גם בחיפה אנחנו יכולים לראות גידול בביקוש לנדלן. בין אם מדובר בנדלן למגורים, למכירה או לשכירות, ובין אם מדובר בנדלן למסחר ותעסוקה. העיר חיפה נחשבת לשלישית בגודלה, והיא מושכת אליה ישראלים רבים הן מאזור הצפון והן מאזור אחרים בארץ, אשר מבקשים לגור בה.

החיפוש אחר נדלן בחיפה, נעשה במספר מישורים. הדרך הטובה ביותר, היא באמצעות סוכנויות מתווכים אשר מכירים את העיר ויודעים כיצד למצוא את מה שהלקוחות שלהם מחפשים. מדובר בסוכנויות בסדרי גודל שונים אשר פועלים בשוק המגורים וכן בשוק המסחרי, קרי נדלן למשרדים, חנויות וכדומה.

אופציה אחרת לחיפוש אחר נדלן בחיפה, היא באמצעות אתרי אינטרנט וחיפוש עצמי. כאן מדובר בעיקר עבור מי שמעוניין לרכוש או לשכור דירות למגורים. צריך לומר חלק מאלה שמבקשים לעבור אל העיר, בפרט אלו אשר מבקשים לשכור נכסים בה, מעוניינים לעשות זאת מסיבות של עבודה ולימודים. כידוע בעיר חיפה פועלות שתי אוניברסיטאות (חיפה והטכניון) וכן פועלים בה שורה של מרכזים טכנולוגיים של החברות המובילות בישראל ובעולם.

היתרונות ברכישה או השכרת נדלן בחיפה הם רבים, ראשית, מדובר בעיר שנמצא על עורק דרכים מרכזי בין אזור המרכז, שרון והצפון, בעיר פועלת רכבת שמאפשרת להגיע לכל מקום בישראל, העיר נמצאת על פני רצועת חוף מרשימה, וכאמור מדובר באחת הערים הגדולות בישראל, עם חיי לילה תוססים, חיי תרבות פורחים ועוד.

כמו בלא מעט מקומות בישראל, גם בחיפה חלה עלייה גדולה במחירי הנדלן בשנים האחרונות, עלייה זו נובעת כתוצאה מביקוש רב אל מול היצע נמוך, באופן יחסי. על כן אנחנו יכולים למצוא גם לא מעט דירות להשכרה, שכן משקיעים רכשו דירות מתוך כוונה להשכיר אותם, אז אומנם זה מקשה במידת מה למצוא דירות לרכישה, אך מי שמגיע אל העיר בשביל ללמוד או לעבוד בה תקופה מוגבלת, יכול למצוא דירות רבות להשכרה באזורים שונים בעיר ויחד עם זאת יש כאמור לזכור שקיימת עליית מחירים מתמדת במחירי השוק בכל הקשור בנושא נכסים בחיפה בין עם מדובר בנכסים מסחריים ובין אם מדובר במשרדים להשכרה או קנייה.

חשוב לציין, לפני סיום, בעיר יש גם תנופת בנייה מצד יזמים וקבלנים רבים. מה שמלמד אותנו, שגם כל מי שמחפש דירות חדשות לרכישה, יכול למצוא אותן במקומות שונים בעיר, מדובר על דירות 4,5,6 חדרים וכן דירות בגדלים אחרים.

כל מה שצריך לעשות, זה לדעת היכן ואצל מי לחפש, לקבוע את התקציב המתאים, וכך יהיה ניתן לרכוש או לשכור דירה שתתאים לצרכים שלכם, בין אם אתם גרים לבד או עם משפחה.

רק אל תשכחו בכל פעם שאתם בודקים נכס נדלני כדאי מאד להיעזר בעורך דין מקרקעין על מנת שיוכל להעריך לכם יותר טוב את הסיכונים והיתרונות בנכס, לפעמים עדיף לשים עוד כמה שקלים על מנת לא להגיע למצב שתוציאו אחר כך כספים מיותרים בכל מיני בירוקרטיות ובעיות שלא הייתם מודעים להם.