המקצוענים שלנו מחכים לך

עורך דין ביטוח לאומי בכרמיאל

אין ספק שאחד המוסדות "המושמצים" ביותר בישראל הוא ביטוח לאומי. מרביתנו נאלצים להתמודד איתו בשלב כזה או אחר, בין אם אנחנו שכירים שמשלמים ביטוח לאומי דרך מקום העבודה, ובין אם אנחנו עצמאים שמשלמים בעצמנו ביטוח לאומי מדי חודש.

כפי שאנחנו יודעים, ביטוח לאומי הוא מוסד בעל משמעות רבה עבור כל אזרח וכל אדם שעובד. יש לו משמעות מאחר והוא מספק לנו כמין תעודת ביטוח לימים בהם לא נוכל עוד לפרנס את עצמנו. בין אם נעבור תאונת עבודה, תאונת דרכים או כל תאונה אחרת חס וחלילה, ובין אם אנחנו נצא לפנסיה ונפסיק לעבוד, הרי שאנחנו נקבל מביטוח לאומי קצבה חודשית אודות לכך שבעת שעבדנו, שילמנו מדי חודש סכום מסוים בהתאם לשכר שלנו.

אז למה מדובר במוסד שלא פעם נוהגים להשמיץ אותו? מאחר וכמו כל חברת ביטוח פרטית, כך גם ביטוח לאומי לא ממהר לשחרר את הכסף ולא ממהר לשלם לאזרחים את מה שהם חושבים שמגיע להם.

אם נניח אנחנו נפצענו, חלינו או כל דבר אחר ואנחנו מבקשים לקבל הגדרה של מי שאינם יכולים לעבוד ועל כן מגיעה לנו קצבה חודשית או מכל סיבה אחרת, מוסד ביטוח לאומי לא ימהר לשלם לנו, לפני שהוא יבדוק את המצב שלנו היטב ויאשר שאכן אנחנו זכאים לקבל את הכסף.

יש היגיון רב בהתנהלות שלו, שכן תפקידו של המוסד לשמור על הכסף הציבורי שמגיע אליו והוא לא יכול להעניק לכל אחד קצבה מבלי לבדוק קודם אם זה מגיע לו. לכן הוא יבקש מאיתנו לעבור מבדקים ואבחונים שונים, להציג בפניו טפסים ואישורים שיוכיחו את מצבנו הרפואי, מצבנו הפיזי או הנפשי.

כיצד עושים את זה

אנחנו יכולים להקל על עצמנו מאוד בהקשר זה, שכן כל מה שנדרש מאיתנו זה פשוט לפנות אל עורך דין ביטוח לאומי בכרמיאל או בכל מקום אחר, דרכו נוכל לבצע את כל התהליך בצורה מסודרת ומאורגנת.

הוא יאסוף עבורנו את כל המסמכים הנדרשים, הוא יפנה בשמנו לביטוח לאומי, וכן הוא ייצג אותנו בכל הוועדות הרפואיות הנדרשות. כמובן שאנחנו נצטרך להופיע באותן וועדות על מנת שהמאבחנים יוכלו לבדוק את מצבנו ולקבוע בהתאם האם מגיעה לנו קצבה או לא.

צריך לומר שמעבר לכך, הרי שעורך דין ביטוח לאומי בכרמיאל או בכל מקום אחר, ייצג אותנו גם בבית המשפט אם יהיה צורך. במקרה והמוסד לביטוח לאומי יקבל החלטה שאיננה מתאימה לנו ומנוגדת לחוק, לפי דעתנו, הרי שאנחנו יכולים להגיש תביעה, ובמקרה כזה, אותו עורך דין שייצג אותנו בכל התהליך יוכל לייצג אותנו גם בבית המשפט, להציג את העמדה שלנו, ולבקש מבית המשפט לקבל את הטיעונים שלנו במטרה שהמוסד לביטוח לאומי ישנה את דעתו.