המקצוענים שלנו מחכים לך

עורך דין תביעות כספיות

תביעות כספיות הן תביעות שכיחות בבית המשפט בישראל. תיקים המנוהלים בגין תביעות כספיות הם תיקים הנכללים בתחום האזרחי ובתחום המסחרי ואילו הפיצוי המבוקש ניתן לכימות וערך כספי.

העילות להגשת תביעה כספית הן רבות ומגוונות וכל אדם באשר הוא רשאי להגיש את התביעה, בין אם זה לבית משפט לתביעות קטנות או לערכאות גבוהות יותר בבית משפט השלום או המחוזי הבחירה בבית המשפט מתקבלת בהתאם לגובהה התביעה.

אם הבחירה הינה בבית משפט לתביעות קטנות הרי שהתובע אינו מחוייב להגיע בליווי עו"ד ליצוג אך בערכאות הגבוהות יותר, מחוייב התובע להגיע עם ייצוג מקצועי של עורך דין מומחה בתחום.

תביעות כספיות בבית משפט לתביעות קטנות

עורך דין תביעות כספיות מקצועי אינו מלווה את התובע לביתי משפט לתביעות קטנות. בתי משפט לתביעות קטנות מאפשר לאזרחים מהשורה להגיש בעצמם את התביעה ובכך לחסוך הוצאות רבות בתהליך. סכום התביעה בבית משפט לתביעות קטנות מוגבל נכון לשנת 2015 ל- 33,800 וכל אדם רשאי להגיש עד 5 תביעות בשנה וזאת לשם הימנעות מתביעות קנטרניות.

תביעות כספיות בבית משפט מחוזי

במידה וסכום התביעה עולה על 33,800 ₪ התובע מתבקש לפנות לערכאות גבוהות (מחוזי או השלום בהתאם לגובה התביעה) ובמקרה זה עליו להסתייע בעזרתו של עורך דין מקצועי. על התביעה המוגשת להיות מוכנה ומקצועית ולשלב את סך הטענות הרלוונטיות. התביעה המוגשת למחוזי בסדר דין רגיל, תחייב את הנתבעים להגיש כתב הגנה תוך 30 יום ובמידה והתביעה הכספית מוגשת בסדר דין מקוצר, על הנתבע לקבל רשות להתגונן ולא התובע רשאי לקבל פסק דין ללא הגנה. את התביעה בסדר דין מקוצר ניתן להגיש עד סכום שאינו עולה על 75,000 ₪ והן חוסכות משמעותית בזמנים ומקלות משמעותית על העומס איתו מתמודד בית המשפט.

כיצד להצליח בתביעות הכספיות

לא כל תביעה עולה בקנה אחד עם ציפיות התובע ועל מנת שאכן תהיה הצלחה, נדרשת עבודת הכנה מדוקדקת ומקצועית. כתב התביעה המוגש לבית המשפט יפרט באופן ברור את סך הפרמטרים עליהם נשענת התביעה. על עורך הדין המייצג את הנתבע לחזות את טענת ההגנה של הנתבעים וזאת כדי להגיע מוכן להליך המשפטי. כדי להבטיח את ההצלחה בתביעה, יש לשכור את שרותיו של עורך דין מקצועי ומוביל בתחומו אשר רכש ניסיון רב בתחום להשגת תוצאות מיטביות ומקסימאליות.

לסיכום – אם קבלתם החלטה להגיש תביעה כספית, רצוי שתשקלו בכובד ראש את האופציה לשכור את שרותיו של עורך דין מוביל התחום.