המקצוענים שלנו מחכים לך

רשלנות רפואית – אילו מקרים מצדיקים תביעה

רשלנות רפואית היא תופעה שהייתה מאז ומעולם. הרפואה המודרנית הולכת ומתפתחת אולם הרופאים הם בני אדם לכל דבר ולפיכך הם עושים טעויות, שלא במתכוון כמובן. בתור מטופלים שמשלמים כסף רב למוסדות הרפואיים השונים יש לנו את הזכות המלאה לדרוש פיצויים בעת הצורך. לצערנו, אין מדובר במקרים נדירים, אלא להיפך. עורכי דין רבים מוצאים עצמם 'מוצפים' בפניות של מטופלים נואשים שמבקשים עזרה וייעוץ בגין מקרים בהם הם או קרובי משפחותיהם חשו כי נעשה להם עוול. בעבר היו מטופלים רבים אובדי עצות מול המערכות הרפואיות והמשפטיות שלא הקלו על סבלם והקשו עליהם לדעת את הזכויות אשר מגיעות להם על פי חוק.

כיום בעת הצורך יש למי לפנות, ואין צורך לעמוד לבד מול הגורמים השונים שלא תמיד עטים לעזור. במקרה ואתם חשים שאתם צריכים להיוועץ בגורם מקצועי – אל תהססו ופנו לעו"ד רשלנות רפואית.

מה עושים במקרה וחושדים כי נעשתה רשלנות רפואית

ראשית, כדאי להבין מהי רשלנות רפואית – רשלנות רפואית זו הגדרה משפטית לטעויות שנעשות על ידי גורמים רפואיים מקצועיים שלא במכוון וללא כוונת זדון אלא עקב 'כשלים אנושיים' כגון שכחה, בלבול, פזיזות (שנגרם על ידי לחץ ושעות מרובות בין היתר). ידוע כי רופאים במדינת ישראל אינם מלקקים דבש. הם עובדים שעות ארוכות תחת לחץ משמעותי ולעיתים קרובות תוך עייפות מצטברת, מה שגורם במקרים מסוימים לטעויות. טעויות אלו יכולות להיות הן באבחון של המטופל שעשוי לגרום למתן טיפול שגוי. אי קריאה נכונה של תסמינים שונים, בלבול במתן תרופות, ועוד.

מוטב להזכיר שוב כי אין מדובר בכוונת זדון אלא בטעויות שנעשות בתום לב, ולפיכך ההגדרה 'רשלנות רפואית' – איננה מייחסת אחריות פלילית לנתבעים.

במקרה ואתם חושדים כי נעשה נזק עקב אחד מן הגורמים המתוארים לעיל חשוב לפנות בזמן לעורך דין מנוסה ולדון עמו בנתונים אשר ידועים לכם ובהשערות שלכם לפיהם יש כאן מקרה של רשלנות רפואית.

לסיכום: רשלנות רפואית היא נושא שכיח ברפואה המודרנית. במקרה והנכם חושדים כי נעשה לכם עוול, מומלץ לפנות באופן מידי לגורמים מקצועיים חיצוניים למוסד הרפואי בו אתם או קרוביכם מטופלים, שייעצו לכם מה לעשות בעת הצורך.

הכתוב לעיל אינו כתוב ע"י עו"ד ואינו מהווה המלצה או תחליף להתייעצות עם עו"ד.