המקצוענים שלנו מחכים לך

ייעוץ משפטי בתחום הפונדקאות

למעלה מ-1000 בני זוג פונים מדי להליך פונדקאות. מדובר הן על בני זוג גברים ונשים והן על בני זוג בני אותו מין. הליך פונדקאות מאפשר להם להביא ילד לעולם כשאת הליך ההיריון מבצעת אישה חיצונית. למרות שבמהלך השנים נשמעה לא פעם ביקורת בעניין זה, הרי שמדובר בהליך שצובר פופולאריות רבה שכן הוא מהווה פתרון הן עבור זוגות חד מיניים והן עבור זוגות שלא יכולים להיכנס להריון מסיבות שונות, הן רפואיות והן סיבות של גיל.

מאחר והליך פונדקאות הוא הליך ייחודי הרי שנדרש לו גם חוזה משפטי בין האם הפונדקאית לבין ההורים שבדרך. לשם כך מוטב להתייעץ עם עורך דין בשביל לקבל ייעוץ משפטי בתחום הפונדקאות. על מנת לקבל ייעוץ חכם ונכון יש לפנות לעורכי דין שמתמחים בתחום ומכירים אותו על כל רבדיו השונים. יש לקחת בחשבון שעל העורך דין להכיר את החוק לא רק בישראל אלא גם במדינות שונות בהן נערכים שירותי פונדקאות, בעיקר מדינות מזרח אירופה ואסיה, לשם לרוב פונים זוגות ישראלים לשם מציאת אם פונדקאית.

עורך דין אשר מעניק ייעוץ משפטי בתחום פונדקאות יכול ללוות את בני הזוג בכל ההליך עד לסיומו. בתחילתו של ההליך אותו עורך דין יסביר לזוג כיצד עליהם לנהוג, איזה חוזה יש לערוך עם האם הפונדקאית ויציג בפניהם סוגים שונים של חוזים בתחום. חוזה פונדקאות מחייב את האם לעבור בדיקות מקיפות לפני כניסתה להריון על מנת לוודא שהיא אכן אישה בריאה, שאיננה סובלת משום בעיה פיזית או נפשית והיא יכולה להיכנס להריון. לאחר מכן יש לסכם אילו טיפולים על האם לעבור בזמן ההיריון, מי משלם עליהם, כיצד עליה להבטיח את בריאותה על מנת שהעובר לא יפגע, בשלב השני יש לציין מתי הילד עובר לרשות ההורים וכן הסכמה של האם על זכויותיה האימהיות אל מול הילד.

ייעוץ משפטי בתחום הפונדקאות גם מפרט בפני בני הזוג מה קובע החוק בישראל וכיצד יש לנהוג במקרים של פונדקאות, אילו זכויות יש להורים ומה החובות שלהם. חשוב לציין, שההורים נהנים מזכויות מלאים והם נחשבים להורים של הילד בכל צורה שהיא. כמובן שהם יוכלו לגדל אותו על פי דרכם, דתם ואמונתם.

חוזה פונדקאות הוא חשוב מאוד שכן בלעדיו ייתכנו אי הבנות ובעיות שונות שעלולות לגרום למצב בו האם הפונדקאית מקבלת את הכסף על הריונה בלי שהיא תמסור את ילדה או בלי שתדאג לבריאותה ובכך תפגע גם בבריאותו של הילד.